9 lutego 2011

Citrus Obssesion Barbie - Silver Label

Dzisiaj trzeci i myślę, że już ostatni wpis (jak na dzisiaj oczywiście). Tym razem o lalce, która strasznie mi się podobała i przyszła pod choinkę przy pomocy mojej rodzinki ;) Nie chciałam jej wyciągać z pudła, bo strasznie mi się podoba tło, które hmm trochę zasłania… No ale nie o tle ma być mowa tylko o Citrus Obssesion (#J0933), która ma na sobie śliczną zieloną suknię. Pragnę tylko wspomnieć, iż dla mnie wszystko co zielone, fioletowe i chabrowe jest śliczne, a Wy możecie przecież mieć inne zdanie. Chciałam uchwycić kolczyki tej mojej damy więc na jednym ze zdjęć ma rozmazaną twarz. Nie mam jeszcze zbytnich umiejętności w fotografowaniu lalek, ale myślę, że da się to jeszcze nadrobić. Co więcej o czym mogłabym się rozpisać to buciki. Tak, tak te felerne buciki, które mają powyginane obcasy (jak kto woli mogą być szpilki), ale cóż mimo tego podobają mi się bo są koloru limonowego, a to przecież też jakaś odmiana zielonego. Paznokietki u rąk ma pomalowane na różowo, wybaczcie że nie jest to widoczne. Wiosną kiedy będzie zielono mam zamiar zrobić jej sesje na dworze. Tymczasem żegnam się z Wami. Do jutra (?).


Pomocy! Co to za lalki?

Korzystając z wolnej chwili chciałam się zapytać czy ktoś wie co to są za lale… Mam je po mojej chrzestnej i jej (św. Pamięci) kuzynce. Z tego co mi ciocia mówiła to mama tej kuzynki kupiła im te lalki w pewexie (czy jakoś tak). Lalki nie mają oryginalnych ubranek. Szukałam napisów na nich i nic nie znalazłam… Jedna ma jakiś znaczek na plecach, ale jest on tylko widoczny wtedy kiedy trzyma się plecy lalki pod słońcem. Myślę że jest do odduszenie czegoś, ale nie jestem pewna. Czy ktoś wie i może pomóc???


Daje fotki:

12


WYRÓŻNIENIA

Na początku pragnę podziękować Gabi za to, że dzięki niej całe moje życie lalkowe na tym blogu się kręci. Gdyby nie Ona już dawno przestałabym prowadzić moją lalkową stronkę. Gabi dodała mi siły i wiary we własne możliwości, których czasami nie doceniam. Kiedyś prowadzenie bloga lalkowego traktowałam jak pogoń za komentarzami i liczbą obserwujących. To było głupie, tym bardziej że nikt nie wchodził na bloga, a co gorsze nie zostawiał komentarzy… Dzięki Gabi zrozumiałam, że prowadzenie takiej strony to nie przechwalanie się tym co się posiada, ale radość i szczęście z możliwości porozmawiania z innymi kolekcjonerami i bycie pewną cząstką czegoś, czegoś czego nie potrafię nazwać. Mam na myśli to, iż wszyscy fani lalek mają takie same hobby, wszyscy należą tak jakby do takiej samej kategorii, chociaż kategorią tego nie można nazwać, bo to coś więcej.
Teraz kiedy wreszcie zrozumiałam po co tak naprawdę wstawiam fotki i pisze cokolwiek na moim lalkowym blogu, komentarze wpływają zawsze. Kiedyś tak nie było… Wiele zawdzięczam Gabi, bo to ona naprowadziła mnie na dobrą drogę prowadzenia czegoś takiego. Może jestem jeszcze za młoda, może nie przeżyłam w życiu wiele, ale czuje że wszyscy lalko maniacy zmienili moje życie. Za to pragnę Wam podziękować. Trudno mi będzie przyznać wyróżnienia. Zbyt mało czasu poświęcałam kiedyś na poznanie Was wszystkich. Bardziej interesował mnie świat mój i moich lalek. Było to błędem. Błędem, który chce naprawić, ale nie wiem czy się uda. Krótko pisząc przepraszam Was za to, o ile wybaczycie. Teraz wyróżnienia. Szkoda, że można wyróżnić tylko 10 blogów. Wolałabym wyróżnić wszystkich, którzy mnie odwiedzili, odwiedzają i w dalekiej przyszłości odwiedzą. Ale jak 10 to 10. Wybaczcie jeśli kogoś ominę. Kolejności jaką podam nie bierzcie zbytnio do serca. Dla mnie wszyscy są równi. Hmm a więc przejdźmy do rzeczy…


Gabi - 5mates http://gabi-5mates.blogspot.com
1. Podziękuj za wyróżnienie.
2. Umieść u siebie link do bloga osoby, która Cię wyróżniła.
3. Umieść u siebie logo wyróżnień.
4. Przekaż nagrodę do 10 blogów.
5. Umieść linki do tych blogów.
6. Powiadom o tym nominowane osoby.


Lista wyróżnionych:
1. Gabi - 5mates http://gabi-5mates.blogspot.com/
2. Amaret http://world-of-amaret.blogspot.com/
3. Rudy Królik http://zapieczlotych.blogspot.com/
4. Loreen http://loreen-pl.blogspot.com/
5. Privace http://for-barbie.blogspot.com/
6. Aleksja1988 http://aleksja1988.blox.pl/
7. Millu http://millu-ooakdoll.blogspot.com/
8. Martimez http://babasikk.blogspot.com/
9. Ola-o62 http://ola-o62.blogspot.com/
10. _lalka w pudełku_ http://marsbarbie.blogspot.com/