Powitać! Dzisiaj pierwszy dzień sierpnia, poniedziałek, rok 2011 i godzina 19:54. :)
Heh przejdźmy do setna tytułu posta. Mianowicie mam książkę, w której są head moldy barbie, ale nie wiem jak to czytać... Przyznam się, że nie czytałam tej książki wcale, bo wole oglądać obrazki. Dlatego mam pytanie... O co chodzi z tymi head moldami? :)
Podejrzewam (nie wiem czy dobrze) że chodzi o głowę, albo rysy twarzy bez oczu, makijażu i ust.... Ale nie jestem pewna, a moja niewiedza jest przytłaczająca (niestety).
Dlatego daję fotki z książki pt. "COLLECTOR'S ENCYCLOPEDIA OF BARBIE DOLL" autorstwa J. Michael Augustyniak. I mam cichą nadzieję, że może ktoś mi odpowie na moje krępujące pytanie... :)
Dokładnie chodzi o odlew głowy lalki:) Taki plastikowy odlew jest identyczny dla pewnej grupy lal, na bazie jednego headmoldu powstają potem serie lalek.
OdpowiedzUsuńDzięki Privace! Czyli to nie ma nic w związku z makijażem, oczami i ustami (bynajmniej tak rozumiem). Tu chodzi o odlew. Dzięki!!!
OdpowiedzUsuńAle fajna książka!!! Czy możemy pożyczyć to zdjęcie do galerii lalek? http://dolls.propl.eu/
OdpowiedzUsuńPrzyda się bardzo!
Nic o moldach nie dodaję, privace powiedziała to, co chciałam. Ja sama rozróżniam tylko podstawowe moldy (jeśli mogę je tak nazwać) :)
Jasne, że tak. Ja się zgadzam. Nie wiem jak autor ów książki... Zeskanowałabym ją najchętniej całą, bo wiem że mało takich na all, ale nie wiem czy się ktoś czasem nie doczepi.
OdpowiedzUsuńMono ja teraz weszłam zobaczyć co to za strona... Przecież ja tam jestem zarejestrowana, to zaraz to dodam. ;)
OdpowiedzUsuńZawsze zapomnę jak się ta stronka Privace nazywa... :(
Chyba se na kartce napiszę i do tablicy korkowej przywieszę, bo mieć taką sklerozę to masakra normalnie. ;D
Hmmm Mono furory bym nie zrobiła... Te fotki już tam są od maja dodane przez Privace.
OdpowiedzUsuńHeadmold czyli odlew, głowy z rysami twarzy.
OdpowiedzUsuńNp pierwszy headmold Barbie pochodzi z 1958. Potem firma zaczęła rozwijać się i dodawać nowe moldy.
Najpopularniejszy headmold Barbie powstał w 1976 i nazywał się super star, utrzymał się od roku do 1997, posiadały go wszystkie Barbie jakie tylko w tych latach wyszły.
Firma wypuściła też szereg moldów koleżanek rodziny i partnerów Barbie.
Najpopularniejsze to:
Stefie (1971) - wszystkie laleczki z takim dziobkiem najczęściej nosiła imię Whitney.
Oriental (1980) - wszystkie laleczki typu Kira, Marina.
Diva (1985) - wszystkie laleczki Midge.
Christie (1987) czarnoskóre koleżanki i Barbie AA.
Teresa (1990) - laleczki Tereski.
Teraz tych moldów jest znacznie więcej, można tak wymieniać i wymieniać. Ale najważniejsze są rysy a nie make-up czy imię danego moldu.
kurcze dobrze wiedzieć! myślałem jak Karina, że trzeba się wzorować na mejkapie ;p
OdpowiedzUsuńciekawe zestawienie moldów, jednak książki tego typu są czasami przydatne! uwzględnili chyba większość!
OdpowiedzUsuńuwielbiam mold Lary! *_*
Dzięki wielkie Wszystkim! Nie spodziewałam się, że wytłumaczycie mi wszystko tak na luzie... Myślałam (i liczyłam się) na drwiny, bo zbieram lalki od hmm około dwóch lat i jeszcze nic o headmoldach nie wiem.
OdpowiedzUsuńMarku dzięki Ci za to co mi napisałeś (nie da się tego nazwać). Teraz już będę wiedzieć od kiedy do kiedy super stary robili. I... wydaje mi się, że chyba mam jedną lalkę z tym moldem... Barbie Totally hair? Czy się nie mylę? Dam niedługo fotki, bo to lalka z wymianki od Dollbbyego.
Dollbby ja już wcześniej chciałam o tym napisać, ale nie mogłam się przełamać, bo wszyscy wiedzieli, a ja nie(!)... I teraz się przekonałam, że nie tylko ja... :) Fajnie, że Tobie też się to przydało.
Jewel snake hmm mold Lary jest fajny. Mi się zresztą wszystkie podobają, ale najbardziej lubię ten od silkstone.
Ten komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńKarino Totally Hair jest jedną z moich ulubionych lalek na headmoldzie super star (1976).
OdpowiedzUsuńWidzę, że czytałaś opowieść o Kamili (imię zostało zmienione) ona nie była towarzyską koleżanką bardziej z tych "zobaczcie co mam".
Nie ma za co, z chęcią udzielę każdej pomocy i podzielę się wiedzą.
ps. lalki w okienkach z książki są przykładowymi modelami Barbie, daty wskazują na powstanie danego modelu lalki nie headmoldu.
O rany,ale się dużo dowiedziałam.Przeczytałam wszystkie komentarze.Jak dobrze,że napisałaś tego posta.Z tego co widzę,to mam dużo lalek które są na tych fotkach, zresztą na innych blogach też je widzę.Mam też lalki całkiem fajne,z różnymi mechanizmami,ale bez napisów, których nie spotkałam u nikogo a chciałabym wiedzieć kto zacz.Jednym słowem dzięki i miłego dnia.
OdpowiedzUsuńMarku, znowu dzięki! Jakbyś mi nie powiedział o tych datach, to bym myślała, że to chodzi o datę moldu. Ehh cała ja... ;)
OdpowiedzUsuńSkopi nie ma za co. Nie dziękuj. Fajnie, że masz dużo lalek jakie są na fotkach. Z chęcią obejrzę wszystkie ;)
:) marek to istna encylopedia! :) i teraz nawet ja wiem conieco o head moldach :)
OdpowiedzUsuńMoże jeszcze dodam, że na http://www.kattisdolls.net/facemold.htm można przejrzeć i porównać różne przykłady jednego headmoldu- łatwiej wtedy zrozumieć o co chodzi, widząc różne makijaże kilku lalek na identycznej "bazie" czyli właśnie headmoldzie.
OdpowiedzUsuń